Kiedy można zrobić test ciążowy?

Mam jedno pytanie: kiedy można zrobić test ciążowy? Jestem tydzień po stosunku, a mam miesiączki nieregularne. Chciałabym wiedzieć także, jak się oblicza dni płodne, jak mam miesiączki nieregularne? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Dni płodne oblicza się w przypadku cyklów nieregularnych podobnie, jak przy regularnych, pod warunkiem, że nie trwają one dłużej niż 35 dni. Jedną z metod opisałam już w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne. Test ciążowy można natomiast wykonać teoretycznie nawet po 6 dniach od stosunku. Najlepiej jednak wstrzymać się co najmniej 2 tygodnie - wtedy będzie mniejsza szansa na wynik fałszywie ujemny.

Pozdrawiam!