Kiedy najlepiej wykonać test ciążowy?

Witam. Jestem mężczyzną, 20 lat, partnerka również 20. Jej cykl trwa ok. 19 dni. Zawsze kochamy się z zabezpieczeniem, ale ostatnio partnerka zaczęła wymiotować tzn. jeden dzień wymiotowała, a parę dni źle się czuła. Zrobiliśmy test ciążowy i jego wynik był negatywny, to było 2 dni przed spodziewana miesiączka. Teraz miesiączka spóźnia się 3 dni. Czy istnieje możliwość, żeby doszło do zapłodnienia, a test tego nie wykrył?

Redakcja abcZdrowie

Test ciążowy w moczu można wykonać nie wcześniej niż po 10-14 dniach od zapłodnienia, zaś we krwi po upływie 7 dni. Jeśli dobrze zrozumiałam, dotychczas cykle nie trwały dokładnie 19 dni. Nie zawarł Pan także informacji o skuteczności stosowanej metody antykoncepcyjnej.