Kiedy najlepiej wykonać test ciążowy po stosunku bez zabezpieczenia?

witam. miesiączka skończyła mi sie 30.09 a 21.10.2013 powinnam dostać, przyznam, ze po 1wszej ciąży mam regularny. Robiłam po 4 dniach spóźnianego okresu test i wyszedł negatywny, czy to za wcześnie na robienie testu? Uprawiam sex z mężem bez zabezpieczenia ale uważamy. powiem szczerze, ze lekko pobolewa mnie brzuch i mam taki nabrzmały i dosć szęściej robie siusiu niż wcześniej...Czy moge byc w ciąży? kiedy moge zrobić kolejny test c?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku teoretycznie ryzyko ciąży istnieje. A propos testu to trudno ocenić czy jego wynik jest wiarygodny. Nie napisała Pani bowiem kiedy dokładnie wykonała Pani test - by wynik był "maksymalnie" wiarygodny test należy wykonać po około 14 dniach od ostatniego stosunku. Przede wszystkim proszę ponownie wykonać test ciążowy. Jeśli miesiączka nie wystąpi, bez względu na wynik proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.