Kiedy następna miesiączka po zastosowaniu tabletki "po"?

Niedawno zażyłam E******** w 17 godzinie, po tabletce miesiączka pojawiła się trzy dni wcześniej od spodziewanej. Trwała normalnie 4 dni z tym że była obfita, następnie po 2 tygodniach dostałam kolejny okres. Kiedy teraz spodziewać się miesiączki i czy to normalne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zaburzenia hormonalne po tabletce "po" są jej typowym działaniem niepożądanym, a właściwie pożądanym, bo przez wywołanie takich zaburzeń chcemy nie pozwolić zarodkowi na implantację w macicy (jest to działanie wczesnoporonne). Pierwsze krwawienie miało charakter krwawienia wywołanego tabletką, nie była to fizjologiczna miesiączka. Trudno mi powiedzieć, kiedy teraz nastąpi kolejna miesiączka. Szybkość powrotu do regularnych miesiączek zależeć będzie od zdolności Pani organizmu do radzenia sobie z "szokami hormonalnymi".

Pozdrawiam serdecznie!