Kiedy następuje krwawienie po przyjęciu leku wywołującego miesiączkę?

Witam ponownie! Dzisiaj jest 23.03.2010. Zrobiłam kolejny test ciążowy, który również wyszedł negatywny. Zapomniałam dodać, iż od wtorku tamtego tygodnia, czyli 17.03.2010, ginekolog przepisał mi lek na wywołanie miesiączki, dopochwowo przez 5 dni. W niedzielę wzięłam ostatnie tabletki i od poniedziałku 22.03. mam przerwę, w której ma pojawić się okres. Czy jeśli byłabym w ciąży, ta miesiączką, a raczej plamienie poprzez wywołanie tabletkami, pojawi się czy tez nie? I chciałam zapytać, ponieważ jak już mówiłam wcześniej, robiłam test ciążowy tydzień temu, który wyszedł negatywny, nie wyrzucałam go, i dzisiaj zauważyłam na nim, że pojawiła się druga kreska. Co to może oznaczać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po zakończeniu zażywania leku na wywołanie miesiączki krwawienie powinno wystąpić na 2-3 dzień. Brak okresu w tym czasie może oznaczać ciążę, ale nie musi (w grę wchodzą także inne niż podejrzewał lekarz przyczyny braku okresu)...

Odczytywanie wyniku testu ciążowego po tygodniu od jego użycia jest całkowicie bez sensu!!! Fałszywie dodatni wynik może dać odczytanie wyniku po więcej niż 5 minutach... Proszę przeczytać ulotkę testu ciążowego.

Pozdrawiam!