Kiedy następuje pierwsza miesiączka po łyżeczkowaniu jamy macicy?

Witam, 3 listopada miałam wykonany zabieg łyżeczkowania - 1 ciąża, 10 tc. Wcześniej dostałam tabletki na poronienie w szpitalu. Krwawiłam początkowo 2 dni mocno, później bardzo słabo, do 10 listopada. Dziś w nocy miałam świeżą krew i sądziłam, że to okres, ale w ciągu dnia było go coraz mniej, a obecnie nie ma nic, tylko śluz ze starą krwią. Dodatkowo, około 3 dni po zabiegu złapałam infekcję intymną (prawdopodobnie po antybiotyku, który miałam brać 5 dni - Zinnat 500 mg). Aby zapobiec infekcji, stosowałam doustnie Lacibios femina, odkąd pojawiło się swędzenie, do podmywania stosując żel intymny dla kobiet w ciąży. Moje pytania: Czy jest to właściwa miesiączka, czy może nastąpić tak szybko? Czy pojawienie się znów krwi może być z powodu probiotyku (infekcji) płynu intymnego? Czy powinnam zgłosić się po tabletki dopochwowe na zakażenie, jeśli od zabiegu minął tylko tydzień? Nie mam bóli brzucha, jedynie lekkie jak przed miesiączką pobolewania jajników, nie mam gorączki. Dziękuję.

Witam serdecznie!

Krwawienie po zabiegu łyżeczkowania może utrzymywać się nawet do 14 dni. Bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie określić przyczyny dolegliwości. Miesiączka jest w tym przypadku niezwykle mało prawdopodobna. Pierwsza miesiączka występuje zwykle 4-6 tygodni po zabiegu.
Plamienia mogą być jednym z objawów infekcji dróg rodnych. Niedawno przebyty zabieg na pewno jest istotnym czynnikiem ryzyka. Osłona antybiotykowa nie zawsze okazuje się być wystarczająca. Ze względu na objawy towarzyszące (świąd) konieczna jest pilna wizyta kontrolna u ginekologa, najlepiej w szpitalu w którym był przeprowadzany wspomniany zabieg.

Pozdrawiam