Kiedy pierwsza miesiączka po cięciu cesarskim?

Dzień dobry . Kiedy mogę spodziewać się pierwszej miesiączki po cesarce . Nie karmię piersią . Czy jak będę brała owulastan tabletki, to po jakim czasie dostanę miesiączki????? i czy mogę zajśc w ciążę nie mając miesiączki

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Jeśli nie karmi Pani piersią, miesiączka powinna się pojawić po około 6-8 tygodniach. 2. Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne po porodzie zaczyna się stosować zazwyczaj wraz z powrotem miesiączki. Jeśli jednak specjalista ginekolog zalecił inaczej, krwawienie może wystąpić wcześniej. 3. Jak najbardziej może Pani zajść w ciążę nawet nie mając miesiączki - nie wyklucza to bowiem owulacji.