Kiedy po odstawieniu tabletek dostanę okres?

Witam! Przez 5 lat brałam tabletki. Chciałam zrobić przerwę, więc w grudniu wzięłam ostatnie opakowanie. Ostatnią tabletkę wzięłam 22 grudnia, a ostatni okres miałam (rozpoczęcie) 25grudnia. Proszę o informację, kiedy teraz powinnam spodziewać się miesiączki? Jest 20 stycznia a tu nic. Od tygodnia bolą mnie piersi i czasem miewam ból brzucha (tak jak przy bólu miesiączkowym) robiłam test ciążowy, nie jestem w ciąży. Z góry dziękuję za pomoc, kalina_s

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsza owulacja pojawia się zazwyczaj z 10-14 dniowym opóźnieniem. Zatem pierwsza miesiączka pojawia się również z takim samym opóźnieniem. Dlatego proszę cierpliwie czekać na okres.

Pozdrawiam