Kiedy pojawia się pierwsza miesiączka po porodzie?

3 miesiące temu urodziłam dziecko, karmię je wyłącznie piersią, nawet 8/9 razy na dobę, a ostatnio dostałam coś na miarę okresu, tzn. zaczęło się od plamienia wieczorem, a następnie 3 kolejne dni krwawienie było stałe, koloru ciemnego.

Pojawiły się również jednorazowo „odchody” - jakby trochę piasku, odczuwałam również ból w podbrzuszu.
Czy możliwe, że to już miesiączka?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Brak miesiączki podczas karmienia piersią jest spowodowany wydzielaniem prolaktyny. U kobiet karmiących piersią pierwsza miesiączka po porodzie pojawia się po odstawieniu dziecka od piersi lub w przypadku zmniejszenia częstości karmienia.

W Pani przypadku krwawienia, które się pojawiło, najprawdopodobniej nie odpowiada miesiączce. Ponadto pojawienie się dolegliwości bólowych podbrzusza powoduje konieczność zgłoszenia się do ginekologa.

Pozdrawiam