Kiedy powinnam rozpocząć przyjmowanie pierwszego opakowania tabletek?

Witam serdecznie. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz na pytanie: we wtorek tj 1 lutego 2011 zaczęło się u mnie krwawienie miesiączkowe. Zażyłam wtedy pierwszą pigułkę C***. Czekałam aż okres zrobi się bardziej obfity, jednak do dnia dzisiejszego tj 4.01.2011 jest nadal bardzo skąpy! Jest to bardziej plamienie brązowawe, niż krwawienie. Pigułki biorę nadal regularnie, czekając na "rozkręcenie" miesiączki. I z tym właśnie związane jest moje pytanie: czy "to "w ogóle można zaliczyć do miesiączki? Czy nie za wcześnie zażyłam pierwsza pigułkę? Może powinnam była poczekać do momentu obfitego krwawienia? Czy tabletki w takim razie w ogóle działają antykoncepcyjnie, czy będę zabezpieczona przed ciążą w tym miesiącu? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż mam mętlik w głowie i nie wiem, co się dzieje. Z góry dziękuje i pozdrawiam. Budzynka28

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu, czyli w pierwszym dniu menstruacji. Bynajmniej nie należy czekać, aż dojdzie do bardziej obfitego krwawienia. Ponieważ jednak preparaty hormonalne w tabletkach mają za zadanie hamować krwawienie, dlatego też najprawdopodobniej miesiączka ma u Pani charakter plamienia. Skuteczność preparatów antykoncepcyjnych rozpoczyna się wraz z pierwszą przyjętą tabletką.