Kiedy przestać brać tabletki?

Mam pytanie. Dziś mam zażyć 14 tabletkę, ale zadecydowaliśmy z partnerem, że przestanę je brać. Czy mogę już skończyć branie, czy lepiej poczekać do końca opakowania?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem, jakie są powody chęci odstawienia pigułek... Jeśli planuje Pani ciążę, to  może Pani odstawić pigułki w każdej chwili. Jeśli jednak nie ma Pani planów prokreacyjnych, a tylko zmienia metodę antykoncepcji, to proszę jednak poczekać do końca opakowania... Po skończeniu opakowania, proszę od razu zacząć stosować inną metodę antykoncepcji.

Pozdrawiam!