Kiedy przyjąć tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam 22 lata i mam taki problem. Zawsze 28 dnia cyklu są brązowe plamienia, a 32 dnia pojawia się krwawienie. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Zalecił przyjmowanie od pierwszego dnia plamienia. Okres powinnam dostać 15 grudnia, a brązowe plamienia pojawiły się już 1 grudnia i trwają do dziś. Moje pytanie brzmi: przyjąś tabletki, gdy pojawi się krwawienie, czy poczekać do następnego cyklu i wziąć 28 dnia, gdy pojawi się brązowa wydzielina? I co mogą oznaczać tak długotrwałe plamienia?

22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno jednoznacznie określić, czy obecne plamienia to miesiączka, czy też nie, więc lepiej będzie, jeśli poczeka Pani do kolejnego cyklu. Plamienia śródcykliczne mogą być spowodowane nadżerka lub np. zaburzeniami hormonalnymi. Proszę udać się do ginekologa, w celu wyjaśnienia przyczyny krwawień.

Pozdrawiam!