Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Mężczyzna, 14 lat

Witam. Tabletki antykoncepcyjne biorę od 5 lat. W zeszłym miesiącu, z uwagi na urlop, zrezygnowałam z 7-dniowej przerwy i rozpoczęłam przyjmowania tabletek z kolejnego opakowania. Po tym opakowaniu, w sobotę, pojawił się okres. Tu miejsce na moje pytanie: czy kolejne opakowanie rozpocząć po 7-dniowej przerwie, czyli w najbliższą sobotę? Liczę na odpowiedź. Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście

Witam serdecznie.

Jeśli dobrze rozumiem, krwawienie wystąpiło w pierwszym dniu 7-dniowej przerwy.
Proszę pamiętać, że 7-dni liczy się nie od wystąpienia krwawienia, tylko od przyjęcia ostatniej tabletki.
Jeżeli zatem przyjęła Pani tabletkę w zeszły piątek, rzeczywiście należy rozpocząć nowy blister w sobotę.

Pozdrawiam.

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500