Kiedy rozpocząć rehabilitację po zwichnięciu kości śródstopia?

Witam Miesiąc temu doznałem zwichnięcia 2 i 4 kości śródstopia .Po zabiegu mam 3 śruby w nodze i od 2 tyg. jestem już bez gipsu. Kiedy będę mógł rozpocząć rehabilitacje. Lekarz kazał mi powoli obciążać nogę ale jak próbuje lekko stanąć na nodze to czuje mocny ból- czy nie jest to jeszcze za szybko? czy ćwiczyć mimo bólu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest już odpowiedni czas na rozpoczęcie rehabilitacji. Warto jednak zauważyć iż nie od razu należy obciążać kończynę masą ciała. W pierwszej kolejności warto zadbać odpowiednie przygotowanie mięśni i stawu do większego wysiłku poprzez ćwiczenia bez obciążania kończyny.