Kiedy są dni płodne i czy można zajść w ciążę przez preejakulat?

Chciałabym się zapytać, kiedy mam dni płodne, jeśli mój cykl wynosi 33 dni, w których dniach jest najbardziej prawdopodobne zapłodnienie? Czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przez preejakulat? Proszę o jak najszybszą wiadomość.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia owulacji występuje na 14 dni przed miesiączką (tj. w podanym przypadku w 19. dniu cyklu). Nie znaczy to jednak, że pozostałe dni są bezpieczne. Owulacja może wystąpić w każdym dniu cyklu, w tym podczas miesiączki. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę poprzez preejkulat istnieje i jest całkiem realne.