Kiedy sprawdzić czy jestem w ciąży przy braku miesiączki?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 7 kwietnia i teraz powinnam mieć ok 7 maja. Jedna spóźnia mi się ona. Kiedy powinnam zrobić test ciążowy? Zrobiłam go wczoraj, lecz wynik był negatywny. Teraz nie wiem ile mam czekać i kiedy zrobić? Mam córkę, która ma 10 miesięcy. Już jej nie karmię piersią. Pytanie, kiedy najlepiej sprawdzić testem czy nie jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Test ciążowy można wykonać w dniu, w którym powinna wystąpić miesiączka - u Pani był to 7 maja. Jeśli wykona Pani teraz (czyli tydzień po spodziewanym terminie miesiączki) powtórnie test ciążowy, to może się Pani spodziewać miarodajnego wyniku. Proszę przeczytać dokładnie ulotkę dołączoną do testu - proszę zauważyć, że wynik testu trzeba odczytać od razu (odczytanie testu np. po 5 minutach nie jest prawidłowe). Jeśli wykona Pani test zgodnie z zaleceniami producenta, może się Pani spodziewać wysokiej skuteczności testu bliskiej 99%.
Pozdrawiam!