Kiedy starać się o ciążę po poronieniu i łyżeczkowaniu?

Witam! Jestem miesiąc po zabiegu łyżeczkowania. 1 ciąża Poroniłam w 11tyg (puste jajo płodowe) chciałabym jak najszybciej zajść w kolejną ciążę. Czuje się na siłach fizycznie i psychicznie wyniki badań mam dobre jednak lekarz zaleca abym wstrzymała się ok 3 miesięcy. słyszałam,że niektóre kobiety nawet po 2tyg po zabiegu zachodzą w kolejną ciążę. czy tak szybkie zajście w kolejną ciąże wiąże się z jakimś ryzykiem? jak długo po takim zabiegu goi się macica? z góry bardzo dziękuje za odp.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, o ile zajście w kolejną ciążę może być możliwe już w kolejnym cyklu, to dla bezpieczeństwa (regeneracja endometrium macicy, uniknięcie ew. zaburzeń hormonalnych) nie zaleca się zachodzenia w ciążę przed upływem 3 mies. po wyłyżeczkowaniu.