Kiedy teoretycznie mogły wystąpić dni płodne po zabiegu łyżeczkowania?

Witam
7 września miałam zabieg łyżeczkowania po poronieniu i krwawiłam około półtora tygodnia, do dzisiejszego dnia nie mam miesiączki, ale wiem, że może wystąpić około 6 tygodni po zabiegu.

Mam natomiast pytanie - kiedy w tym czasie mogły wystąpić dni płodne?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie sposób ocenić daty wystąpienia dni płodnych jedynie na podstawie dat.

Tak jak Pani napisała, miesiączka powinna wystąpić do 6 tygodni po poronieniu (zazwyczaj 4-6 tygodni po zakończeniu krwawienia), a owulacja wystąpi w dwa tygodnie wcześniej. Powinna Pani obserwować swoje ciało w poszukiwaniu objawów dni płodnych (śluz płodny, skok temperatury) lub stosować testy owulacyjne, nie ma innej domowej metody na tym etapie.

Pozdrawiam serdecznie!