Kiedy testy ciążowe są wiarygodne?

Witam.
Kochałam się bez zabezpieczenia 8 dnia cyklu (10 kwiecień) z cykli 26-28 dniowych. Mimo iż owulacja powinna być mniej więcej w okolicach 16-17 kwietnia, podejrzewam, że wystąpiła 12 (bardzo rozbolało mnie podbrzusze, czułam jajnik itp.) Po 12 dniach od stosunku wykonałam test o czułości 10mlU/ml - wynik negatywny. Dzisiaj, czyli 15 dni od stosunku powtórzyłam test o czułości 25mlU/ml również negatywny.
Czy są one wiarygodne? Okres powinnam dostać w okolicach 28-30 kwietnia. Proszę o poradę. Aha na pierwszym teście po 3 godzinach pojawiła się druga blada kreska, ale pisało, żeby nie odczytywać wyniku po tym czasie. Czy oznacza to ciążę, czy to po prostu reakcje chemiczne?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wyniki fałszywie dodatnie pojawiają się na testach ciążowych z moczu najczęściej właśnie po kilku godzinach. Dlatego  w instrukcji widnieje, aby nie odczytywać wyniku później niż po kilku minutach. Trochę pospieszyła się Pani z wykonaniem testów. Wiarygodnych wyników można się spodziewać dopiero najwcześniej w terminie spodziewanej miesiączki, rzadko wcześniej. Radzę więc spokojnie odczekać do terminu miesiączki i ponowić test, jeśli nie pojawi się krwawienie. Polecam również artykuł: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.
Pozdrawiam serdecznie!