Kiedy unormuje się okres po porodzie i zastrzyku antykoncepcyjnym?

Witam, mam 26 lat i w sierpniu zeszłego roku urodziłam córeczkę. Nie karmiłam jej w ogóle piersią, bo nie miałam pokarmu, więc szybko dostałam okres. Zaraz po porodzie na wizycie kontrolnej wzięłam zastrzyk antykoncepcyjny, ale tylko raz bo moje miesiączki stały się bardzo częste i długie. Ostatnio miałam tydzień okres i po tygodniu przerwy zaczął się znowu. Czy to możliwe, że to przez ten zastrzyk? Co mam teraz zrobić czy to normalne? W miesiącu mam przynajmniej 2 razy okres i czasem trwają ponad tydzień.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Czas działania zastrzyku antykoncepcyjnego minął i powinna Pani powoli powrócić do normalnych regularnych cykli, jeśli takie miała Pani przed porodem. Jednakże lek ten jest znany z powodowania zaburzeń miesiączkowania i nieregularnych krwawień. Należy to do jego działań niepożądanych.

Cykle wraz z miesiączkami mogą powrócić w ciągu kilku miesięcy, ale czas ten może się też wydłużyć do 2-3 lat.
Proszę skonsultować się z ginekologiem, aby wykluczył inne przyczyny nieregularnych krwawień/plamień.

Pozdrawiam