Kiedy ustapią dolegliwości?

Witam! Jestem ok. 11. tyg, czyli, jak myślę, 9 tyg:) Nie mam plamień, ale czasem boli mnie kręgosług (niżej nad pośladkami) - czy mam się marwić? Byłam na badaniu, lekarz powiedział, że wszystko OK, ale trochę się nie pokoję. I czy może jeszcze czasem boleć mnie brzych jak przed okresem (ból mały, ale odpczuwalny)?

Do którego tyg. będą mnie bolały piersi, bo czasem nawet spać nie umiem - czy to też normalne? Z góry dziękuję, mam nadzieję za szczerą odp:)) Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Bolesność piersi ustępuje zwykle w drugim trymestrze ciąży. Nie jest to jednak regułą - czasem większe lub mniejsze pobolewanie utrzymuje się aż do końca. Ból w podbrzuszu o charakterze podobnym do miesiączkowego jest normalny w pierwszym trymestrze. Niepokój wzbudza dopiero ból silny, o charakterze skurczowym, szczególnie jeśli towarzyszy mu krwawienie z dróg rodnych.

Pozdrawiam serdecznie!