Kiedy ustąpią objawy zatrucia antydepresantem?

Zatrułem się Vela faxem. Występuje u mnie silnie drżąca lewa ręka (która i tak drży już 9 lat po wylewie), ale vela fax nasilił drżenie, dziwne parcia na mocz i kal, pogorszenie i tak nie najlepszego widzenia. Nie biorę już tego świństwa 3,5 tyg. a objawy nadal występują. Czy i kiedy to minie? Czy istnieje jakieś antidotum, które można podać by pozbyć się tego lekarstwa z organizmu?

Witam!
Wenlafaksyna jest lekiem antydepresyjnym należącym do grupy SNRI. Jest stosunkowo bezpiecznym lekiem, ale może powodować opisane przez Pana działania niepożądane. Nie można ocenić kiedy dokładnie ustąpią opisane dolegliwości, zazwyczaj ustępują po krótkim czasie od zaprzestania stosowania leku, ale czas ten może się wydłużyć do kilku miesięcy. Niestety nie istnieje żadna odtrutka swoista dla tego leku. Jednakże proponuję skonsultować problem z neurologiem w celu wykonania badania neurologicznego oraz zalecenia ewentualnego leczenia objawowego, które może poprawić komfort życia np. zmniejszy napięcie mięśniowe i drżenie mięśni. Pozdrawiam serdecznie!