Kiedy wróci okres?

Witam. Od razu powiem, że mam 19 lat, 170cm i ważę ok. 58 kg. Moim problemem jest zanik okresu. Ostatni raz miesiączkowałam w sierpniu, ale od tego czasu przestałam regularnie się odżywiać, w ciągu tygodnia jadłam przykładowo ok.3 kawałków wasy, 3 jabłka, 3 marchewki, pierś z kurczaka z sosem na obiad, ale w weekendy nadrabiałam słodyczami, dlatego moja masa ciała jest nienajgorsza, nie jadałam w ogóle praktycznie tłuszczy i pieczywa. Czy zanik miesiączki może być spowodowany niedostarczaniem odpowiedniej ilości witamin i zdrowych produktów? Czy jeśli będę jadła wartościowe produkty, regularnie, okres powróci? Od kilku dni jem 5 pełnowartościowych produktów.

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest w normie. Jeśli od sierpnia straciłaś klika kilogramów, to mogło to spowodować zaburzenia cyklu. Jednak w tej sytuacji wskazana jest konsultacja u ginekologa, aby wykluczyć inne przyczyny braku miesiączki.

Z pozdrowieniami