Kiedy wykonać badanie beta hcg, aby wynik był wiarygodny?

Witam,do niebezpiecznego stosunku doszło 7 - września koło północy - wytrysku nie było, po 18 godzinach zażyłam Escapelle z usg wiem że nie było owulacji. W sobotę zaczęłam krwawić- jak miesiączka ze skrzepami krwi które trwało do środy. Plecy bolały mnie jak przy normalnej miesiączce. Mój okres zazwyczaj trwa 5 dni.Chciałam zapytać kiedy mogę wykonać beta hcg żeby wynik był wiarygodny? Czy to krwawienie mogę uznać za miesiączkę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! By wynik był wiarygodny, badanie poziomu beta-hCG należy wykonać po około 8 dniach od stosunku. Opisane krwawienie może Pani uznać za miesiączkę.