Kiedy wykonać badanie betaHCG?

Nigdy nie zwracałam dużej uwagi na długość mojego cyklu. Wiem jednak, że cykle nigdy nie były krótsze niż 30 dni.
Kochałam się z chłopakiem 10 dc, a bete zrobiłam 23 dc wynik mogę uznać za wiarygodny (negatywny-na szczęście)?
Dodam, że mam dość dużo białego śluzu, a temperaturę w pochwie podwyższoną do 37,1. Dzisiaj 28 dzień cyklu mam kucia jajników.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy wnioskowaniu o ciąży na podstawie wyniku testu poziomu hormonu hCG liczymy dni od owulacji, a nie od ostatniego stosunku. Przy czym podwyższony poziom hormonu hCG powinien pojawić się w około 10 dni od owulacji w przypadku zajścia w ciążę. Także w Pani przypadku ten test przeprowadzony był nieco zbyt wcześnie (przy założeniu cyklu 30-dniowego lub dłuższego). Jeśli miesiączka spóźniała by się o kilka dni proponuję przeprowadzić test ciążowy. Objawy, o których Pani pisze mogą wskazywać zarówno na zbliżającą się miesiączkę, jak i na wczesną ciążę.

Polecam artykuł na naszym portalu o pierwszych objawach ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Pozdrawiam serdecznie!