Kiedy wykonać test ciążowy? I czy można mieć okres, gdy jest się w ciąży?

Mam 21 lat, około 3-4 tygodni temu uprawiałam z moim chłopakiem petting. Byliśmy zabezpieczeni (prezerwatywa). Okres pojawił się w spodziewanym terminie (dokładnie tydzień temu), mimo to boje się, że mogę być w ciąży. Wiem, że test ciążowy najlepiej wykonać w terminie spodziewanej miesiączki, jeżeli nie występuje, ale jeśli jestem juz po okresie, to kiedy powinnam zrobić test, aby był wiarygodny? I czy mozliwe jest, żeby okres był całkowicie normalny, nawet jeśli jest się w ciąży, czy zawsze w takim wypadku jest mniej obfity, raczej w postaci plamień?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wystąpienie miesiączki w czasie ciąży jest możliwe (chociaż mało prawdopodobne). Byli Państwo skutecznie zabezpieczeni. Jeśli mimo to boi się Pani ciąży, proponuję wykonać test ciążowy (powinien być wiarygodny).