Kiedy wykonać test ciążowy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam takie pytanie, otóż stosunek był pod koniec lipca, krwawienie z odstawienia wystąpiło, jednak dziwnie się czułam, często oddawałam mocz (co w moim przypadku było nowością), dopadał mnie wilczy apetyt po czym jadłam bardzo małą ilość i byłam już najedzona (co też wydawało mi się dziwne). Bardzo się stresowałam, więc postanowiłam zrobić test ciążowy. Zrobiłam dwa we wrześniu, jeden w 5. dniu przyjmowania tabletek z nowego opakowania, a drugi w 8. dniu, oba wyszły negatywne. Czy testy mogą być wiarygodne? Tak czy tak, od stosunku minął ponad miesiąc, to czy po takim czasie test by wykrył ciążę przy braniu tabletek? I pytanie na przyszłość - kiedy powinno się robić test, jeśli bierze się tabletki antykoncepcyjne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Testy ciążowe wykrywają hormon beta hCG w moczu lub surowicy krwi. Testy z moczu dodatnie są najwcześniej po 10-14 dniach od zapłodnienia i różnią się między sobą czułością.

Testy z krwi dodatnie są po 7 dniach od zapłodnienia.

W trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych test ciążowy warto wykonać jeśli nie wystąpiło krwawienie z odstawienia.