Kiedy wynik bhcg jest wiarygodny i stwierdza ciążę?

Uprawialiśmy seks około dwóch dni przed spodziewaną miesiączką bez zabezpieczenia. Moja dziewczyna zawsze miała regularny okres, właściwie uprawiamy seks od 2 lat bez zabezpieczenia nie wcześniej niż dwa dni po dniach płodnych. Dzisiaj zrobiliśmy test ciążowy z krwi na obecność hormonu Beta Hcg, jednakże minęło tylko ponad dwie pełne doby od stosunku i nie wiemy czy test jest wiarygodny, jednocześnie jest to dzień lub dwa po spodziewanej miesiączce. Test pokazał, że nie jest w ciąży-wynik to 1,2

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test został wykonany zdecydowanie za wcześnie.Wynik jest niewiarygodny. Najczulsze metody oznaczeń beta-hCG są w stanie wykryć fakt zapłodnienia sprzed minimum 5 dni. Jednak nie każde laboratorium stosuje tę metodę. Najwłaściwszym postępowaniem byłoby zapytać na ile czułą metodę stosuje laboratorium, w którym oznaczaliście Państwo poziom hormonu beta-hCG i powtórzyć je w odpowiednim czasie.