Kiedy wypada czop śluzowy?

Witam, mam takie pytanie: właśnie wkroczyłam w 36. tydzień ciąży. Wczoraj zauważyłam na swojej bieliźnie dużą kupkę gęstej wydzieliny bez krwi - czy mógłby być to czop? Moje dziecko jest strasznie ruchliwe, ale dziś jakoś wyjątkowo ciągle się kreci, wypina obraca itp. - czy to może być oznaka zbliżającego się porodu? Ile czasu najwcześniej taki czop odpada?

Dzień dobry!
Śluzowa wydzielina może oznaczać czop śluzowy. Nie zwiaduje on koniecznie porodu w najbliższym czasie. Jeśli nie ma Pani czynności skurczowej lub nie odczuwa Pani częstego napinania się brzucha to szyjka raczej nie uległa skróceniu.
Z poważaniem