Kiedy wystąpi krwawienie po odstawieniu tabletek?

Witam! Mam pytanie: po jakim czasie od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych powinno wystąpić krwawienie? Dodam, że w sierpniu urodziłam dziecko i karmiłam piersią, a od listopada brałam tabletki. Skończyłam karmić piersią po koniec lutego, a tabletek nie biorę od tygodnia. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Mam nadzieję, że podczas karmienia piersią zażywała Pani pigułki jednoskładnikowe, odpowiednie dla kobiet karmiących. Podczas karmienia nie wolno stosować pigułek dwuskładnikowych, są szkodliwe dla dziecka. Miesiączka powinna wystąpić w ciągu najbliższego miesiąca, ewentualnie w ciągu 6 tygodni po odstawieniu tabletek (po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej owulacja może nastąpić nieco później niż zwykle, a co za tym idzie, okres jest spóźniony).

Pozdrawiam!