Kiedy występują dni płodne, a kiedy niepłodne?

Dzień dobry,
chciałam zapytać o taką rzecz. Moja miesiączka trwa 6,7 dni i teraz tak przed okresem i po okresie jest tyle dni nie płodnych ile trwa miesiączka? Ostatnio się kochaliśmy z moim partnerem, dodam, że staramy się o dziecko i później miałam białą wydzielinę w pochwie i białą wydzielinę jak serek.
Dodam, że czuję ostatnio zmęczenie, mam zmienne nastroje i tak dziwnie się czuje jak nigdy wcześniej. Po czym dostałam normalnie jak co miesiąc okres, więc troszkę mi się smutno zrobiło, bo na to wygląda, że się nie udało. A czy podczas ciąży się miesiączkuje?
Moje pytanie do Pani jest następujące, proszę wytłumaczyć, kiedy są dni płodne, a kiedy nie płodne i kiedy najlepiej byłoby starać się aby doszło do zapłodnienia? Czy powinnam zrobić test?
Zapewne każda ciąża u każdej kobiety przebiega inaczej.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Na temat wyznaczania dni płodnych pisałam w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne. Nieduże krwawienia w terminie spodziewanych miesiączek mogą się pojawiać w pierwszym trymestrze ciąży. Dla pewności, może Pani wykonać test ciążowy (http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0). Biaława, serowata wydzielina może być objawem grzyicy pochwy. Jeśli towarzyszą jej również świąd i pieczenie w przedsionku pochwy, radzę udać się do ginekologa, aby przepisał odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w staraniach!