Kiedy występują dni płodne po odstawieniu tabletek?

Witam, mam 21 lat i zażywałam tylko przez miesiąc tabletki. Skończyłam ich branie 25 stycznia, a 28 powinnam dostać okres. Przez ten czas, już po odstawieniu, uprawiałam seks i do tej pory nie mam okresu. Czy mimo tego, że powinnam dostać 28 stycznia okres (czyli wychodzi z tego, że mam dni niepłodne) przez odstawienie tabletek mogłam zajść w ciążę ?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu pigułek owulacja może nastąpić z opóźnieniem, więc w takiej sytuacji wyliczanie dni niepłodnych metodą kalendarzową jest bez sensu. Z reszta, tak nawiasem mówiąc, wyliczanie dni płodnych metodą kalendarzową w ogóle jest bez sensu. Jeśli po odstawieniu pigułek uprawiała Pani seks bez zabezpieczenia np. w postaci prezerwatywy, to powinna się Pani liczyć z możliwością ciąży.

Pozdrawiam!