Kiedy występuje krwawienie przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Mój lekarz zalecił mi zmianę tabletek antykoncepcyjnych C... na N..... Polecił mi, abym nie robiła sobie 7-dniowej przerwy, tylko nie kończąc jeszcze opakowania C..., zmieniła go po ostatniej wziętej tabletce na N... C... wzięłam 18 tabletek i na drugi dzień zaczęłam brać N... Zastanawia mnie tylko, kiedy powinnam dostać okres, czy po tym jak wezmę do końca te 21 tabletek N.... (czyli tym samym od ostatniego okresu minie 39 dni, wliczając wzięte wcześniej C...), czy okres powinien przypaść na ten czas, kiedy zazwyczaj miałam przy C...?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie albo przynajmniej plamienia wystąpią u Pani najprawdopodobniej w połowie obecnego blistra lub pod jego koniec.

Pozdrawiam!