Kiedy wziąć pierwszą pigułkę z nowego opakowania po przerwie?

Mam pytanie - ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek o 23.00. Czyli powinnam następną wziąć w środę o 23.00? Prosiłabym o jak najszybszą odpowiedź. Zażyłam dopiero pierwsze opakowanie i jestem troszkę pogubiona jak na razie w tym temacie. Nie mam możliwości niestety kontaktu z moją Panią Ginekolog. Ja to obliczyłam w ten sposób: wtorek - ostatnia tabletka, a więc: środa /czwartek - 1 pełna doba bez tabletki, czwartek /piątek - 2 doba, piątek /sobota - 3 doba, sobota / niedziela - 4 doba, niedziela / poniedziałek - 5 doba, poniedziałek / wtorek - 6 doba,wtorek / środa - 7 doba. Więc w środę o 23.00 mija w pełni 7 doba i powinnam rozpocząć nowe opakowanie.

Redakcja abcZdrowie

Skoro zakończyła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych we wtorek, to kolejne opakowanie należy rozpocząć w nastepną środę uwzględniejąc 7-dniową przerwę. Godzina przyjmowania nie musi być identyczna z tą ustaloną w trakcie pierwszego opakowania.