Kiedy wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną po siedmiodniowej przerwie?

Witam! Chciałam zapytać o 7-dniową przerwę. Pierwszą tabletkę wzięłam 15.11 (wtorek), ostatnią 5.12 (poniedziałek). Teraz jestem w trakcie przerwy. Moje pytanie brzmi: kiedy powinnam przyjąć tabletkę pierwszą z nowego opakowania? Dodam, że zawsze tabletki łykam o 22.40. Czy pierwszą tabletkę mogę przyjąć we wtorek 13.12? Czy powinnam 12.12 w poniedziałek? I o której godzinie? Czy muszę o tej samej porze? Czy mogę np. o godzinie 18?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pierwszą tabletkę kolejnego opakowania powinna Pani przyjąć we wtorek, 13.12, tak aby okres nieprzyjmowania tabletek wyniósł 7 dni. Godzina nie ma znaczenia - może to być jak najbardziej godz. 18.

Pozdrawiam serdecznie!