Kiedy zacząć brać tabletki, jeżeli okres mi się przesunął?

Mam pytanie. W styczniu przesuwałam termin miesiączki, bezpośrednio po zakończeniu jednego opakowania tabletek przez tydzień brałam je z następnego opakowania, po czym była przerwa. Dostałam normalnie miesiączkę. Teraz jednak dobrałam to opakowanie (2 tyg.) i nie dostałam miesiączki. Czy pomimo tego w dniu, w którym powinnam zacząć brać następne opakowanie zacząć je brać, czy czekać? Co mogło się stać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W tej sytuacji proponuję poczekać do miesiączki i pierwszego dnia krwawienia rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania. Brak krwawienia najprawdopodobniej jest związany z zaburzeniami hormonalnymi spowodowanymi nietypowym przyjmowaniem tabletek. Jednak przed kolejnym opakowaniem  należy wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam