Kiedy zacząć zażywanie tabletek antykoncepcyjnych?

witam.ma 47 l i przez kilka lat brałam tabletki antykoncepcyjne.ostatnio moje miesiączki były krótkie i bardzo skąpe.odstawiłam tabletki i 6 października miałam miesiączke z odstawienia a 19 już musiałam zażyć tabletkę po.nie dostałam jeszcze miesiączki,zrobiłam dwa testy ostatni wczoraj.wyszły ujemnie.chciałabym dalej łykać tabletki ale nie wiem kiedy wziąć pierwszą.a ja miesiączka mi już nie wróci?można zacząć łykać w dowolnym momencie?pozdrawiam

Witam,
powinna Pani przyjąć pierwszą tabletkę w pierwszym dniu najbliższej miesiączki, która po przyjęciu tabletki "po" pojawi się w innym terminie niż spodziewany (zwykle w ciągu 7-10 dni po przyjęciu tabletki).
Jeżeli miesiączka nie pojawi się, testy ciążowe z krwi będą ujemne - oznaczać to będzie wejście w okres menopauzy.

Pozdrawiam