Kiedy zaczyna rosnąć brzuch?

Jestem w 16 tygodniu ciąży i jak narazie mój brzuch nic nie urósł a ja nic nie przybrałam na wadze wrecz przeciwnie straciłam 3 kilogramy. Czy powinnam sie niepokoić?

Redakcja abcZdrowie

To czy brzuch jest widoczny w 15 tygodniu czy dopiero w 20 zależy od budowy ciała. Najważniejsze jest gdzie sięga dno macicy i to może sprawdzić lekarza, badając brzuch. W 16 tygodniu dno macicy znajduje się 1-2 palce nad spojeniem łonowym.
W ciąży kobiety tyją zazwyczaj około 9-11 kg i jest to norma. Czy stosuje Pani jakąś dietę? Czy przed ciążą stwierdzono u Pani nadwagę?