Kiedy zaszczepić niemowlę po przebytej ospie?

Stasiu urodził się 1 września 2010 roku. Pierwsze szczepienie w przychodni miał 20 października. Następne miałam mieć 2 grudnia, ale synek zachorował na ospę 21 listopada. Na szczęście nie gorączkował i choroba przeszła łagodnie. Ospa skończyła się 12 grudnia, tzn. wtedy odpadły wszystkie strupki. Mam pytanie, kiedy powinnam go zaszczepić? U mnie w przychodni powiedzieli, że po 6 tygodniach od skończenia ospy, zaś inny pediatra powiedział, że muszę odczekać 3 miesiące. Kto ma rację? Bardzo proszę o odpowiedź. Anna

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Ospa wietrzna to ciężka choroba zakaźna, która prowadzi do poważnego osłabienia układu immunologicznego dziecka. Dlatego zalecałbym przeprowadzenie szczepienia po 3 miesiącach od przebytej infekcji.