Kiedy zrobić test ciążowy, gdy bierze się talbeltki antykoncepcyjne?

Witam, jestem po pierwszym opakowaniu tabletek M***. Okres według ulotki powinien pojawić się 2-3 dni po "ostaniej" tabletce. Niestety to już 5. dzień i nie mam żadnych obajwów nadchodzącej miesiączki. Zrobiłam test ciążowy na którym jest napisane, że należy go zrobić po 1 dniu oczekiwanej miesiączki. Czy ten test jest wiarygodny dla dziewczyn będących na tabletkach antykoncepcyjnych?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Test ciążowy, aby był skuteczny powinien być wykonany według zaleceń na opakowaniu. Najnowsze testy ciążowe dają wynik pozytywny już w 6 dniu po stosunku, ale zalecane jest by wykonywać go w 10 dni po odbyciu stosunku płciowego.
Proszę nie sugerować się pierwszym dniem miesiączki. Test ciążowy można wykonywać zawsze i można go łatwo powtarzać.
Przy odpowiednio stosowanej antykoncepcji ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.