Kiła po seksie analnym

Witam uprawialem seks analny rok temu , czy obecne zmiany na ciele mogą świadczyć o kile ? , chodzi o to czy to możliwe ze to kila , gdyż juz minął rok od stosunku lub 10 miesięcy

Dzień dobry!

Tak, objawy kiły mogą pojawić się nawet w kilka lat po zakażeniu (tzw. kiła późna/ utajona).
Aby potwierdzić lub wykluczyć chorobę, warto jak najszybciej przeprowadzić badania. Jeśli doszło do ryzykownego stosunku seksualnego (genitalnego, analnego lub oralnego), z partnerem o nieznanym stanie zdrowia lub do stosunku bez prezerwatywy, zawsze należy wykluczyć badaniami zarażenie chorobą przenoszoną drogą płciową.

Pozdrawiam!