KIlka przykładowych posiłków wieczornych dla osoby z cukrzycą ciążową

witam, rzpoznano u mni cukrzyce ciazowa, bylam u diabetyka lecz bez konkretnej diety tylko o moge a czego nie. chodzi mi o to co powinnam zjesc na II kolacje by obnizyc cukier rano na czczo poniewaz mam zazwyczaj od 100 do 107. diabetolog mimzalecil np. dwie lyzki ryzu brazowego, raz zjadlam obnizyl do 98 drugim razem juz nie. moglabym poprosic o kilka przykladowych "posilkow" wieczornych

Witam Panią,

Ma Pani nieco podwyższone wartości cukru.

Kryteria wyrównania glikemii w cukrzycy u kobiet w ciąży i cukrzycy ciążowej według
Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 2014 r.
- na czczo i przed posiłkiem 3,3–5,0 mmol/l (60–90 mg/dl)
- glikemia maks. w 1. godz. po posiłku 60 mg/dl).

Proszę udać się do diabetologa. W Poradniach diabetologicznych jest zwykle dietetyk i posiada przykładowe diety stosowane u osób z cukrzycą. Jeśli pomimo stosowanej diety cukry będą zbyt wysokie konieczne będzie zastosowanie małych dawek insuliny, którą zapewne odstawi Pani po porodzie (u większości kobiet z cukrzycą ciążową po rozwiązaniu udaje się odstawić insulinę)

A tutaj ma Pani link i informacje na temat diety w cukrzycy ciążowej:
http://www.szpitalkarowa.pl/download/cuk_ciaz.pdf

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz