Kilka pytań o trądzik

Witam!

W mojej rodzinie, a także mojego męża, występował trądzik. Ponieważ mam w domu małe dziecko, a obecnie spodziewam się 2, mam kilka pytań, dotyczących tej przypadłości. Bardzo proszę o pomoc, bo chcę uchronić moje dzieci przed tą dolegliwością, jeśli to możliwe. Dlaczego trądzik w ogóle powstaje? Czy mając trądzik, powinno się zastosować jakąś specjalną dietę? Których potraw unikać, a które jeść jak najczęściej? Czy na walkę z trądzikiem wystarczą odpowiednie kosmetyki? Czy lepiej udać się do specjalisty i poddać np. specjalnym peelingom? Jak uchronić się przed bliznami potrądzikowymi? Czy trądzik może występować na różnych częściach ciała? Jeśli tak, to dlaczego? Czy jest sposób, aby go uniknąć, choć w rodzinie mieli go rodzice lub rodzeństwo? Dlaczego trądzik różowaty najczęściej dotyka kobiety? Czy trądzik okalecza tylko skórę? Jakie mogą być powikłania nieleczonego trądziku?

KOBIETA ponad rok temu

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.