Kilkudniowy brak potrzeby wypróżniania się a występowanie luźnego stolca

Dzień dobry.Od 3 dni nie oddawałem stolca bo nie czuje zbytnio takiej potrzeby,a na siłę nie chce tego robić.Zauważyłem przy podcieraniu że przecieka mi luźny stolec,czy to może być spowodowane tym 3 dniowym nie oddawaniem stolca? Dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przeciekanie stolca najczęściej jest wynikiem biegunki z przepełnienia lub nietrzymania stolca. Jeśli jednak od 3 dni nie oddaje Pan stolca problem biegunki raczej jest wykluczony. Zdecydowanie konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Póki co sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który ewentualnie skieruje Pana do specjalisty.