Kilkuletnie leczenie nerwicy i pogorszenie stanu samopoczucia

Jakie moze byc rozwiazanie, jezeli mimo kilkuletniej nerwicy (objawy: nadcisnienie,uderzenia stresu,przewlekłe napiecie,wzmozona potliwosc,trudnosci z zasypianiem bez tabletki,bardzo duza nadwrazliwosc na bodzce mogace wywolac stres u czlowieka-tyle, ze u zdrowego sa one kilkukrotnie mniej intensywne niz u mnie)? Przez 4 lata bralem juz rozne rodzaje lekow, ostatnio stan sie troche pogorszyl po zredukowaniu lekow do: Elicea,Trittico,Lokren (wczesniej rowniez Rispolept). Mieszkam od niedawna w UK

Z wiadomości wynika, że dotychczasowe leczenie opierało się przede wszystkim na lekach. Terapia nerwic jest skuteczna najbardziej, jeśli połączy się ją z psychoterapią. Leki łagodzą objawy, ale nie znajdują przyczyn ich powstawania.

Witam,

Proszę spróbować leczenia za pomocą psychoterapii (leki oczywiście nadal zgodnie z zaleceniami lekarza). Często nerwica wymaga połączenia leczenia farmakologicznego (leki) z psychoterapią. Sądzę, że będzie to skuteczne rozwiązanie. Proszę również pamiętać, że są różne metody leczenia psychoterapeutycznego - jeśli po pewnym czasie Pana terapia nie będzie przynosiła efektów może Pan zmienić psychoterapeutę.

Pozdrawiam i życzę owocnego leczenia.