Kłamstwo przed rodzicami

Witam mam lat 20 moja dziewczyna 15 i mamy kłópot z Rodzicami jej boi im sie pow ze ma chłópaka wszyscy sie bardzo dobrze znamy.w sylwestra byla u mnie 1 raz na noc a rodzica pow ze jest u kolezanki po czym sie wszystko wydfalo i jest klopot.. co radzic w takich przypadkach prosimy o pomoc..moja rodzina z jej rodzina sie dobrze znamy i wszystko jestesmy 8 msc ze soba i po tej akcji nie wiemy co robic.. czy mam osobiscie porozmawiac z rodzicami jjej? z mama tata ? by wytłumaczyc to zajscie?

Różnica wieku a także sam wiek dziewczyny, zupełnie inne momenty życiowe w jakich Państwo są na pewno mocno komplikuje sytuacje. Kłamstwo dodatkowo pogorszyło sytuacje i nadwątliło zaufanie zarówno do niej jak i do Pana. Warto popatrzeć na sprawę ze wszystkich punktów widzenia- zarówno Waszego zakochania, miłości, jak i troski rodziców dziewczyny i ich obaw. Ostatecznie przecież wynika to z tego, że zarówno oni jak i Pan ją kochacie.
Szczerość, rozmowa, powiedzenie o swoich uczuciach, ale także wysłuchanie drugiej strony rzeczywiście mogłyby pomóc. Warto jednak pamiętać, by odbyła się ona w atmosferze troski bardziej niż pretensji i roszczeniowości. Może tez być tak, ze rodzice zdecydowanie postawią granicę i nie zaaprobują tego związku, a to jak rozumiem, może pogorszyć relacje obu rodzin.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Myślę, że porozmawianie z rodzicami dziewczyny to dojrzałe rozwiązanie, tym bardziej, jeśli się dobrze znacie. Trudno im się dziwić, że źle zareagowali na kłamstwo. Jeżeli wcześniej mieli do Pana pozytywne nastawienie, a pokaże Pan dobre intencje wobec córki, są spore szanse na poprawę sytuacji.