Klaśnięcie usłyszane w pokoju

Ostatnio w moim pokoju: Leżałam sobie bo miałam isc spać. Byłam w pokoju sama, gdy nagle usłyszałam klaśnięcie, moja babcia tez je słyszała, a gdy zapaliłam światło... nikogo nie widzialam! Co to mogło być.?

Dzień dobry!

Odgłos wydany przez zwierzę, urządzenia znajdujące się w mieszkaniu, instalacje budynku, sąsiada za ścianą, radio czy telewizor, osobę lub pojazd na ulicy pod oknem, przewrócenie się przedmiotu (np. wewnątrz szafy), odgłosy przyrody lub pogody itp. Z racjonalnego punktu widzenia - każdy dźwięk ma swoją przyczynę, choć czasami nie sposób jej odkryć, zlokalizować. A jak Pani uważa, co to mogło być?

Pozdrawiam!