Klipsowanie tętniaka mózgu i ryzyko nawrotu choroby

witam jestem juz połtora roku po udanej operacji klipsowania tetniaka mozgu nie ma niedowładow zadnych problemow z pamiecia zdjecia tk głowy wychodza dobrze w zwiazku powyzszym mam pytanie czego absolutnie nie wolno i czy istnieje prawdopodobienstwo ponownego pekniecia klipsowanego tetniaka zapomniałam dodac iz było to podpajeczynowkjowe krwawienie i operacja obecnie mam 43 lata , jestem kobieta i chciałabym jednak w miare mozliwosci zyc normalnie , bardzo prosze o odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli dany tętniak został zaklipsowany to istnieje małe ryzyko jego pęknięcia.