Kłótnie i agresja w związku

mój partner od dwóch miesięcy regularnie co 3 dni robi mi kłótnie, dochodzi do nich po wpiciu alkoholu (jego tata tez pije), wtedy jest agresywny, wyzywa, krzyczy, wymysla historyjki, nie chce mnie znac, p,opycha zauwazylam u niego nawet trik nerwowy jak zaciska zeby i piesci, ja wtedy jestem wjego mniemaniu najgorsza, moje lzy na nic bo bardziej go draznia, wszyscy mowia mi zebym od niego odeszla bo jest alkoholikiem ,gdy nie pije obiecuje poprawe i psychologa ale na tym się konczy.

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Zachowania, o których pisze Pani (awantury pod wpływem alkoholu, regularne nadużywanie alkoholu, stosowanie przemocy wobec Pani, agresja, powtarzające się obietnice poprawy nie poparte żadnymi działaniami) mogą świadczyć nie tylko o skali problemu alkoholowego Pani partnera ale także o uwikłaniu Pani w całą sytuację. Sądzę, że warto nie tylko zastanowić się nad dalszym funkcjonowaniem tego związku, ale również poszukać pomocy specjalistycznej - przede wszystkim w ośrodkach zajmujących się leczeniem uzależnień, mogą tam także uzyskać pomoc i wsparcie partnerzy alkoholików. Pozwala to zrozumieć mechanizmy uzależnienia, psychologiczne pułapki z nim związane i uzyskać wsparcie i pomoc. pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witaj z tego co piszesz wygląda.że twój partner ma problem z alkoholem.jaki to w rozmowie z nim terapeuta postawi diagnozę. i on podejmie terapię albo nie.Ale ty powinnaś zadbać o siebie.masz jedno życie i może różnie skończyć.Przyrzeczenia osoby z problemem są wiarygodne w momencie przyrzekania .później nie .Jeżeli chcesz dać szansę chłopakowi to ustalcie konkrtny termin wizyty u terapeuty.w Ośrodku leczenia uzależnień i co zrobisz jeżeli nie pójdzie tam .i gdyby...zrób to pozdrawiam Mariola Ciesielska