Kłucie i napięcie w dole brzucha - czy powinnam udać się do lekarza?

Jestem w 26 tygodniu ciąży, od kilku dni czuję kłucie w dolnej części brzucha oraz w kroczu, oraz uczucie napięcia w dole brzucha. Bolą mnie też plecy, leżę cały czas, mimo to nie przechodzi.
Czy mam się udać z tym do lekarza, czy to raczej normalne?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jak najbardziej należy udać się do lekarza prowadzącego ciążę. Opisane objawy nie muszą oznaczać nic groźnego, ale warto zbadać, czy nie dzieję się nic niepokojącego.

Pozdrawiam!